Endüstri Ürünleri Tasarımı​

Endüstri ürünleri tasarımı bölümünde, yeni ürün ve sistemler yaratmak amacıyla tasarım, bilgi ve teknolojilerini doğru kullanabilen, tasarım becerilerinde yetkinleşmiş, estetik ve işlevi bir arada kullanabilen, yaratıcı girişimci ve lider nitelikli endüstriyel tasarımcıların yetiştirilmesine yönelik eğitim verilmektedir.

Bölümden mezun olan öğrenciler endüstrinin her dalında, tasarımcı veya danışman olarak görev yapabilmekle birlikte çeşitli tasarım kuruluşlarında da istihdam olanağı bulabilmektedir.

Moda ve Tekstil Tasarımı

Eğitim süresi 4 yıl olan bu bölümde öğrencilerin Dokuma tasarımı, moda tasarımı, baskı tasarımı dallarında estetik bilgi, beceri ve teknik donanımları sağlanarak, tasarım dünyasının moda ve tekstil sektörünün gereksinimine uygun; yaratıcı, üretken tasarımcılar olarak yetişmeleri sağlanmaktadır. 

Sahne Dekor & Kostüm Tasarımı

Sahne Dekor ve Kostüm tasarımı Bölümü, günümüz koşullarına cevap verebilecek nitelikte tiyatro, opera-bale, sinema, televizyon, reklam, gösteri türünde, karnaval, festival vb. alanlarda çalışacak sahne dekoratörü, kostümcüsü, hareketli üç boyutlu biçim tasarımcısı ve sanat yönetmenleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Eğitim süresi 4 yıl'dır. 

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!